Adoptuj Wrażliwego Wilka

Wilk – adopcja dla dzieci

Dokonaj wpłaty
Udostępnij

Poznaj Wrażliwego Wilka z Bandy Pandy!

Nazywam się Wrażliwy Wilk. Na co dzień dbam o to, by w lesie panował porządek.

 

W świecie ludzi to przede wszystkim mamy opiekują się swoimi dziećmi, ale u nas, wilków, jest inaczej. Ojcowie bardzo angażują się w odchowanie wilczków, najpierw wyręczając karmiącą mamę w zdobywaniu pokarmu, by później, gdy młode zaczną jeść mięso, karmić również szczenięta. Gdy maluchy podrosną, wilczy tata i wilcza mama uczą je polować. Członkowie naszych rodzin bardzo się wspierają – rodzeństwo też dokarmia młodszych braci i siostry.

Wilcza rodzina

 

Wilczy krewni bardzo o siebie dbają! Dlaczego ludzie ubzdurali sobie, że wilki są złe, groźne i niebezpieczne? To nieprawda!  

Co zagraża wilkom?

Zabudowa terenów leśnych

W miejscu, w którym kiedyś był las, dziś budowane są nowe osiedla i autostrady. Nie do końca wiemy, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, dlatego ulegamy wypadkom na drogach.

 

Mamy też mniej terenów, na których możemy znajdować jedzenie. Zdarza się więc, że polujemy na niewłaściwie zabezpieczone zwierzęta hodowlane (np. owce i kozy), co sprawia, że ich opiekunowie nas nie lubią i opowiadają o nas same przykre rzeczy. A przecież to nie nasza wina! Gdyby ludzie nie zabierali nam lasu, to my, wilki, nie byłybyśmy zmuszone do polowania na ich zwierzęta. 

Kłusownictwo

Polowanie na nas jest zabronione, ale mimo wszystko musimy bardzo na siebie uważać, ponieważ są ludzie, którzy próbują nas odstrzelić, nie licząc się z tym, że czekają na nas członkowie rodziny, z którymi łączą nas silne więzi.

Jak Fundacja WWF Polska pomaga wilkom?

Na szczęście nie wszyscy ludzie wierzą w to, że wilki są złe. WWF to fundacja, w której działają osoby pragnące nam pomóc. One wiedzą, że wilki to bardzo mądre i pożyteczne zwierzęta. Gdy nie wchodzi się im w drogę, nie są agresywne, lecz... płochliwe! Względem siebie są natomiast opiekuńcze i troskliwe.

Ogrodzenia finansowane ze środków Fundacji WWF Polska, które pomagają współegzystować wilkom i hodowcom

 

Aby ograniczyć szkody, jakie powodują wilki, WWF rozdaje hodowcom owiec specjalne ogrodzenia, które chronią ich zwierzęta przed naszą wizytą. Co to za ogrodzenia? Po dotknięciu... łaskoczą, a wilki nie lubią łaskotek. Gdy czujemy delikatne mrowienie, zostawiamy owce w spokoju i odchodzimy w drugą stronę. 

Ty też możesz pomóc! Adoptuj Wrażliwego Wilka i dołącz do Bandy Pandy!

Poproś kogoś starszego, byś mogła/mógł mnie symbolicznie zaadoptować. WWF przeznaczy te pieniądze na to, by mnie chronić. Jeśli przekażecie 30 zł (lub więcej), WWF przygotuje dla Ciebie specjalny certyfikat z Twoim imieniem i nazwiskiem. Będziesz mógł na przykład powiesić go na ścianie w swoim pokoju! Dostaniesz także kolorowankę i maskę z moją podobizną. To będzie mój prezent dla Ciebie w podziękowaniu za to, że mi pomagasz!

Dziecięcy certyfikat adopcji wilka

 

Jeśli nie możesz wesprzeć WWF finansowo, opowiedz o mnie i moich kłopotach swoim kolegom i koleżankom. Będę Ci za to bardzo wdzięczny!

 

To jak, mogę na Ciebie liczyć?

 

Fundacja WWF Polska zastrzega sobie prawo do przekierowania środków zebranych na ochronę wilków również na inne cele statutowe związane z realizacją projektów ochrony przyrody.

Certyfikat adopcji dla dzieci, kolorowanka i maska Wrażliwego Wilka

Na imiennym certyfikacie symbolicznej adopcji znajdziecie wszystkie zwierzęta należące do Bandy Pandy oraz ciekawostki związane z wilkami. Otrzymacie też tematyczną kolorowankę i maskę, którą możecie wykorzystać do zabawy.

Certyfikat adopcji Wrażliwego Wilka, maska wilka i kolorowanka z wilkiem

Poznaj całą Bandę Pandy!

Banda Pandy to przedstawiciele zagrożonych gatunków: Niezależny Niedźwiedź, Rozbrykany Ryś, Wrażliwy Wilk, Sprytna Sóweczka, Żwawy Żubr, Fantastyczna Foka, Mądry Morświn, Troskliwy Tygrys, Pomocna Pantera i Sympatyczny Suhak. Oprócz Wrażliwego Wilka, w tej chwili na pomoc czekają:

Adoptuj Rozbrykanego Rysia
Rozbrykany Ryś
Adoptuję! »
Poznaj Fantastyczną Fokę z Bandy Pandy
Fantastyczna Foka
Adoptuję! »
Adoptuj Troskliwego Tygrysa
Troskliwy Tygrys
Adoptuję! »
Poznaj Niezależnego Niedźwiedzia z Bandy Pandy
Niezależny Niedźwiedź
Adoptuję! »
Adoptuj Mądrego Morświna
Mądry Morświn
Adoptuję! »
Adoptuj Pomocną Panterę
Pomocna Pantera
Adoptuję! »
Adoptuj Sprytną Sóweczkę
Sprytna Sóweczka
Adoptuję! »

Udostępnij

Skopiuj link
Udostępnij

Chronimy przyrodę z ludźmi i dla ludzi.

Możesz nam pomóc, wpłacając darowiznę na dowolną kwotę na poniższy numer konta:

58 1030 1999 7111 1445 0000 0000
Fundacja WWF Polska
ul. Usypiskowa 11 02-386 Warszawa

FAQ: Najczęściej Zadawane Pytania

Kontakt dla darczyńców indywidualnych w dni robocze w godz. 9:00-17:00