Adoptuj Pomocną Panterę

Pantera – adopcja dla dzieci

Dokonaj wpłaty
Udostępnij

Poznaj Pomocną Panterę z Bandy Pandy!

Nazywam się Pomocna Pantera. Mieszkam w śnieżnych górach Azji, między innymi w daleeekiej Mongolii, ale trudno mnie spotkać – świetnie się ukrywam i unikam towarzystwa.

 

Mam piękne futro, które pozwala mi wtopić się w otoczenie, ale niestety jest ono też moim przekleństwem. Ludzie zazdroszczą go panterom tak bardzo, że zabijają dla niego moich przyjaciół, zresztą ja też nie mogę czuć się bezpiecznie. Moje futro jest nie tylko śliczne, ale także gęste i ciepłe, dzięki czemu nie marznę – tu, gdzie żyję, jest baaardzo zimno.

Pantery śnieżne chodzą po śniegu

 

Czy wiesz, że każda pantera ma inny wzór cętek? To zupełnie jak odciski palców ludzi!

Co zagraża panterom śnieżnym?

Utrata domu

Ludzie zabierają mój dom, osiedlając się i tworząc pastwiska, przez co mam coraz mniej miejsca do życia i polowania. Bywa, że w poszukiwaniu jedzenia zapuszczam się aż do wioski, ale to nie dlatego, że chcę. Po prostu nie mam wyjścia. Jestem drapieżnikiem, więc ludzie mnie nie lubią – zupełnie niesłusznie, bo gdyby nie zabierali mi mojego domu, trzymałabym się od nich z daleka, a ich zwierzęta byłyby bezpieczne.

Kłusownictwo

Wspominałam już, że moje futro tak bardzo podoba się ludziom, że są w stanie dla niego zabić? Moje przyjaciółki, pantery śnieżne, giną też w ramach zemsty za polowanie na zwierzęta gospodarskie, takie jak owce i kozy. Z tego powodu każdego roku ginie kilkaset moich przyjaciół. Każda śmierć jest okrutna, ale musisz wiedzieć, że złapanie się w sidła jest czymś naprawdę strasznym. Żelazne, spiczaste „zębiska” wbijają się w łapę i pantery umierają w męczarniach.

Jak Fundacja WWF Polska pomaga panterom śnieżnym?

Na szczęście są ludzie, którym zależy na moim bezpieczeństwie. W WWF pracują osoby, które mi pomagają. Co dokładnie robią?

  1. Oglądają na specjalnych kamerach, ukrytych głęboko w górach, czy nie dzieje się nam, panterom, krzywda, a dzięki tym obserwacjom wiedzą, jak chronić nas jeszcze skuteczniej.
  2. Pomagają usuwać sidła, ratując tym samym od śmierci nie tylko pantery śnieżne, lecz także wiele innych zwierząt.
  3. Rozmawiają z ludźmi, którzy mieszkają w sąsiednich wioskach (również z dziećmi) i opowiadają im o nas i naszych problemach. Dzięki temu coraz więcej ludzi wie, że potrzebujemy pomocy.

Ekoklub

Ty też możesz pomóc! Adoptuj Pomocną Panterę i dołącz do Bandy Pandy!

Poproś kogoś starszego, byś mogła/mógł mnie symbolicznie zaadoptować. WWF przeznaczy te pieniądze na to, by mnie chronić. Jeśli przekażecie 30 zł (lub więcej), WWF przygotuje dla Ciebie specjalny certyfikat z Twoim imieniem i nazwiskiem. Będziesz mógł na przykład powiesić go na ścianie w swoim pokoju! Dostaniesz także kolorowankę i maskę z moją podobizną. To będzie mój prezent dla Ciebie w podziękowaniu za to, że mi pomagasz!

Pantera śnieżna skacze

 

Jeśli nie możesz wesprzeć WWF finansowo, opowiedz o mnie i moich kłopotach swoim kolegom i koleżankom. Będę Ci za to bardzo wdzięczna!

 

To jak, mogę na Ciebie liczyć?

 

Fundacja WWF Polska zastrzega sobie prawo do przekierowania środków zebranych na ochronę panter śnieżnych również na inne cele statutowe związane z realizacją projektów ochrony przyrody.

Certyfikat adopcji dla dzieci, kolorowanka i maska Pomocnej Pantery

Na imiennym certyfikacie symbolicznej adopcji znajdziecie wszystkie zwierzęta należące do Bandy Pandy oraz ciekawostki związane z panterami. Otrzymacie też tematyczną kolorowankę i maskę, którą możecie wykorzystać do zabawy.

Certyfikat adopcji Pomocnej Pantery, maska pantery i kolorowanka z panterą

Poznaj całą Bandę Pandy!

Banda Pandy to przedstawiciele zagrożonych gatunków: Niezależny Niedźwiedź, Rozbrykany Ryś, Wrażliwy Wilk, Sprytna Sóweczka, Żwawy Żubr, Fantastyczna Foka, Mądry Morświn, Troskliwy Tygrys, Pomocna Pantera i Sympatyczny Suhak. Oprócz Pomocnej Pantery, w tej chwili na pomoc czekają:

Adoptuj Rozbrykanego Rysia
Rozbrykany Ryś
Adoptuję! »
Adoptuj Mądrego Morświna
Mądry Morświn
Adoptuję! »
Adoptuj Sprytną Sóweczkę
Sprytna Sóweczka
Adoptuję! »
Poznaj Fantastyczną Fokę z Bandy Pandy
Fantastyczna Foka
Adoptuję! »
Adoptuj Wrażliwego Wilka
Wrażliwy Wilk
Adoptuję! »
Adoptuj Troskliwego Tygrysa
Troskliwy Tygrys
Adoptuję! »
Poznaj Niezależnego Niedźwiedzia z Bandy Pandy
Niezależny Niedźwiedź
Adoptuję! »

Udostępnij

Skopiuj link
Udostępnij

Chronimy przyrodę z ludźmi i dla ludzi.

Możesz nam pomóc, wpłacając darowiznę na dowolną kwotę na poniższy numer konta:

58 1030 1999 7111 1445 0000 0000
Fundacja WWF Polska
ul. Usypiskowa 11 02-386 Warszawa

FAQ: Najczęściej Zadawane Pytania

Kontakt dla darczyńców indywidualnych w dni robocze w godz. 9:00-17:00