Adoptuj Troskliwego Tygrysa

Tygrys – adopcja dla dzieci

Dokonaj wpłaty
Udostępnij

Poznaj Troskliwego Tygrysa z Bandy Pandy!

Nazywam się Troskliwy Tygrys i jestem największym dzikim kotem na świecie! Jestem silny i odważny – to ja dbam o porządek w lasach dalekiej Azji. Dzięki mnie każde zwierzę zna swoje miejsce.

 

Pewnie pamiętasz, że futro tygrysa jest w paski, ale czy wiesz, że pod futrem nasza skóra... też jest w paski?! Bardzo je lubimy, to nasz znak rozpoznawczy. Każdy z nas ma je trochę inne i dzięki temu można nas od siebie łatwo odróżnić.

Tygrysy stoją nad wodą

 

Czy wiesz, że jestem też świetnym… pływakiem?! Tak, dobrze słyszysz! Nie dość, że uwielbiam spędzać czas w wodzie, to jeszcze doskonale się w niej poruszam!

 

Niestety już bardzo mało tygrysów może cieszyć się takim beztroskim życiem na wolności, bo większość  z nas żyje w niewoli...  

Co zagraża tygrysom?

Kłusownictwo i nielegalny handel

Ludzie zabijają tygrysy, bo chcą zarobić na sprzedaży naszych ciał. To straszne, ale z naszych kości robi się wino, a futra używa się jako ozdoby. Żeby nas złapać, kłusownicy używają wnyków zrobionych z metalowej linki i drutu.

 

Tygrys w klatce

Coraz mniej miejsca do życia

Wycinane są lasy, w których mieszkamy, a w ich miejscu zakładane są plantacje. Przez to mamy problemy z przemieszczaniem się i znalezieniem jedzenia.

Zmiana klimatu

W lasach na granicy Indii i Bangladeszu, w których żyje część tygrysów, występują coraz większe i coraz częstsze powodzie, które są efektem zmiany klimatu. A powódź to wielkie zagrożenie dla wszystkich – także pływaków, nawet najlepszych. Nasz dom wkrótce może znaleźć się pod wodą.

Jak Fundacja WWF Polska pomaga tygrysom?

Na szczęście nie wszyscy traktują źle tygrysy. W Fundacji WWF pracują ludzie, którzy nam pomagają! Jak? 

 

Dzięki zebranym środkom wspierają patrole, które przeszukują lasy, usuwają zastawione na nas wnyki i pułapki, dzięki czemu utrudniają działania kłusownikom. To pomaga nie tylko nam, tygrysom, ale również innym mieszkańcom lasów.

 

Obserwują nas też na specjalnych kamerach, dzięki czemu wiedzą, gdzie jesteśmy i w razie potrzeby mogą wyruszyć do nas z pomocą! Dzięki tym obserwacjom wiedzą też, jak najlepiej chronić nas w przyszłości.

 

Ludzie z WWF opowiadają o naszych kłopotach innym, przez co coraz więcej osób nam pomaga i nie chce kupować produktów robionych z części naszych ciał.

Tygrysy przytulają się na trawie

Ty też możesz pomóc! Adoptuj Troskliwego Tygrysa i dołącz do Bandy Pandy!

Poproś kogoś starszego, byś mogła/mógł mnie symbolicznie zaadoptować. WWF przeznaczy te pieniądze na to, by mnie chronić. Jeśli przekażecie 30 zł (lub więcej), WWF przygotuje dla Ciebie specjalny certyfikat z Twoim imieniem i nazwiskiem. Będziesz mógł na przykład powiesić go na ścianie w swoim pokoju! Dostaniesz także kolorowankę i maskę z moją podobizną. To będzie mój prezent dla Ciebie w podziękowaniu za to, że mi pomagasz!

 

Jeśli nie możesz wesprzeć WWF finansowo, opowiedz o mnie i moich kłopotach swoim kolegom i koleżankom. Będę Ci za to bardzo wdzięczny!

 

To jak, mogę na Ciebie liczyć?

 

Fundacja WWF Polska zastrzega sobie prawo do przekierowania środków zebranych na ochronę tygrysów również na inne cele statutowe związane z realizacją projektów ochrony przyrody.

Certyfikat adopcji dla dzieci, kolorowanka i maska Troskliwego Tygrysa

Na imiennym certyfikacie symbolicznej adopcji znajdziecie wszystkie zwierzęta należące do Bandy Pandy oraz ciekawostki związane z tygrysami. Otrzymacie też tematyczną kolorowankę i maskę, którą możecie wykorzystać do zabawy.

Certyfikat adopcji Troskliwego Tygrysa, maska tygrysa i kolorowanka z tygrysem

Poznaj całą Bandę Pandy!

Banda Pandy to przedstawiciele zagrożonych gatunków: Niezależny Niedźwiedź, Rozbrykany Ryś, Wrażliwy Wilk, Sprytna Sóweczka, Żwawy Żubr, Fantastyczna Foka, Mądry Morświn, Troskliwy Tygrys, Pomocna Pantera i Sympatyczny Suhak. Oprócz Troskliwego Tygrysa, w tej chwili na pomoc czekają:

Adoptuj Rozbrykanego Rysia
Rozbrykany Ryś
Adoptuję! »
Adoptuj Mądrego Morświna
Mądry Morświn
Adoptuję! »
Adoptuj Wrażliwego Wilka
Wrażliwy Wilk
Adoptuję! »
Adoptuj Pomocną Panterę
Pomocna Pantera
Adoptuję! »
Poznaj Niezależnego Niedźwiedzia z Bandy Pandy
Niezależny Niedźwiedź
Adoptuję! »
Poznaj Fantastyczną Fokę z Bandy Pandy
Fantastyczna Foka
Adoptuję! »
Adoptuj Sprytną Sóweczkę
Sprytna Sóweczka
Adoptuję! »

Udostępnij

Skopiuj link
Udostępnij

Chronimy przyrodę z ludźmi i dla ludzi.

Możesz nam pomóc, wpłacając darowiznę na dowolną kwotę na poniższy numer konta:

58 1030 1999 7111 1445 0000 0000
Fundacja WWF Polska
ul. Usypiskowa 11 02-386 Warszawa

FAQ: Najczęściej Zadawane Pytania

Kontakt dla darczyńców indywidualnych w dni robocze w godz. 9:00-17:00