Adoptuj Niezależnego Niedźwiedzia

Niedźwiedź – adopcja dla dzieci

Dokonaj wpłaty
Udostępnij

Poznaj Niezależnego Niedźwiedzia z Bandy Pandy!

Nazywam się Niezależny Niedźwiedź i jestem największym drapieżnikiem w lesie, choć tak naprawdę najbardziej lubię jeść pąki i liście drzew oraz zioła i owoce. Nic jednak nie przebije smaku pyyyysznego, słodkieeeego miodu - to mój przysmak numer 1! Mam świetny węch (przez ten mój nos wpadam czasem w tarapaty, ale o tym opowiem za chwilę), a do tego jestem prawdziwym łakomczuchem. 

Niezależny Niedźwiedź w lesie

Co zagraża niedźwiedziom?

Nie mają spokoju

Moją ulubioną porą roku jest zima, bo wtedy mogę smacznie spać. A raczej mogłem, bo każdej kolejnej zimy śpi mi się coraz gorzej. Wokół lasu (i w samym lesie) kręci się coraz więcej ludzi, którzy hałasują. Najgorzej mają małe niedźwiadki, bo kiedy ich mama zostanie wypędzona z jamy (a w zasadzie gawry, bo tak nazywa się nasza zimowa norka), maluchy muszą radzić sobie same. Niestety, nie zawsze potrafią. I wtedy umierają...

Dwa niedźwiadki na śniegu

Ich dom się kurczy

Moi dziadkowie to mieli dobrze! W ich czasach nie było jeszcze autostrad i tylu wsi i miasteczek. Mieli wielki las tylko dla siebie! A dziś my, zwierzęta, mamy coraz mniej miejsca do życia...

Jak Fundacja WWF Polska pomaga niedźwiedziom?

Na szczęście jest WWF! To fundacja, która pomaga nie tylko mnie, ale także innym zwierzętom. Pracujący w niej ludzie każdego dnia robią wszystko, by nas chronić. Jak pomagają niedźwiedziom?

Niedźwiedź zanurzony w koszu na śmieci

 

Wspomniałem wcześniej, że przez mój nos miewam kłopoty. Gdy wyczuję coś smacznego, nawet z daleka, to idę za tym zapachem. Najczęściej są to resztki jedzenia, które... zalegają w koszach na śmieci. Ludzie jednak nie lubią, gdy pojawiam się na ich terenie i nie są wtedy dla mnie mili. Na szczęście przyrodnicy z WWF wiedzą, jak temu zaradzić! Dzięki nim w górach stoi 70 koszy ze specjalną klapą, która sprawia, że nie czuję zalegającego jedzenia, a nawet gdybym czuł, to nie umiałbym jej otworzyć, bo jest ciężka i szczelna. Kiedy będziesz w górach, rozglądaj się! Może zobaczysz taki kosz? Będzie miał naklejkę z pandą i literki „WWF”.


No i miód. Kocham go tak bardzo, że czasami, aby go zdobyć, zakradam się do pasiek. Zdarza mi się wtedy trochę nabałaganić, przez co pszczelarze na mnie krzyczą. Na szczęście WWF przychodzi mi wtedy z pomocą! Rozdaje pszczelarzom ogrodzenia, które po dotknięciu łaskoczą, a ja nie lubię łaskotek. Gdy widzę, że pasieka jest otoczona takim ogrodzeniem, wiem, że nic tu po mnie.


Muszę dodać, że dzięki tym dwóm rozwiązaniom ludzie coraz rzadziej się mnie boją, a to kolejna zasługa WWF!

Ty też możesz pomóc! Adoptuj Niezależnego Niedźwiedzia i dołącz do Bandy Pandy!

Poproś kogoś starszego, byś mogła/mógł mnie symbolicznie zaadoptować. Fundacja WWF Polska przeznaczy te pieniądze na to, by mnie chronić. Jeśli przekażecie 30 zł (lub więcej), WWF przygotuje dla Ciebie specjalny certyfikat z Twoim imieniem i nazwiskiem. Będziesz mógł na przykład powiesić go na ścianie w swoim pokoju! Dostaniesz także kolorowankę i plan lekcji. To będzie mój prezent dla Ciebie w podziękowaniu za to, że mi pomagasz!

Chłopiec stojący w lesie trzyma certyfikat adopcji niedźwiedzia

 

Jeśli nie możesz wesprzeć WWF finansowo, opowiedz o mnie i moich kłopotach swoim kolegom i koleżankom. Będę Ci za to bardzo wdzięczny!


Fundacja WWF Polska zastrzega sobie prawo do przekierowania zebranych środków również na inne cele statutowe związane z realizacją projektów ochrony przyrody.

Certyfikat adopcji dla dzieci, kolorowanka i plan lekcji z Niezależnym Niedźwiedziem

Na imiennym certyfikacie symbolicznej adopcji znajdziecie wszystkie zwierzęta należące do Bandy Pandy oraz ciekawostki związane z niedźwiedziami. Otrzymacie też tematyczną kolorowankę plan lekcji, dzięki któremu zaplanujecie swoje zajęcia.

Certyfikat adopcji Niezależnego Niedźwiedzia, plan lekcji z niedźwiedziem, kolorowanka z niedźwiedziem

Poznaj całą Bandę Pandy!

Banda Pandy to przedstawiciele zagrożonych gatunków: Niezależny Niedźwiedź, Rozbrykany Ryś, Wrażliwy Wilk, Sprytna Sóweczka, Żwawy Żubr, Fantastyczna Foka, Mądry Morświn, Troskliwy Tygrys, Pomocna Pantera i Sympatyczny Suhak. Oprócz Niezależnego Niedźwiedzia, w tej chwili na pomoc czekają:

Poznaj Fantastyczną Fokę z Bandy Pandy
Fantastyczna Foka
Adoptuję! »
Adoptuj Rozbrykanego Rysia
Rozbrykany Ryś
Adoptuję! »
Adoptuj Pomocną Panterę
Pomocna Pantera
Adoptuję! »
Adoptuj Mądrego Morświna
Mądry Morświn
Adoptuję! »
Adoptuj Wrażliwego Wilka
Wrażliwy Wilk
Adoptuję! »
Adoptuj Troskliwego Tygrysa
Troskliwy Tygrys
Adoptuję! »
Adoptuj Sprytną Sóweczkę
Sprytna Sóweczka
Adoptuję! »

Udostępnij

Skopiuj link
Udostępnij

Chronimy przyrodę z ludźmi i dla ludzi.

Możesz nam pomóc, wpłacając darowiznę na dowolną kwotę na poniższy numer konta:

58 1030 1999 7111 1445 0000 0000
Fundacja WWF Polska
ul. Usypiskowa 11 02-386 Warszawa

FAQ: Najczęściej Zadawane Pytania

Kontakt dla darczyńców indywidualnych w dni robocze w godz. 9:00-17:00